Odszedł prof. dr hab. Stanisław Jasek

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 13 grudnia 2021 roku zmarł

ś. p. prof. dr hab. inż. Stanisław Jasek

Odszedł od nas wieloletni pracownik Zakładu Hodowli Trzody Chlewnej

Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wybitny uczony i zootechnik, specjalista w dziedzinie organizacji hodowli świń, ze szczególnym uwzględnieniem krzyżowania towarowego, żywienia i utrzymania świń różnych grup wiekowych oraz ekonomiką tuczu, a także jakością produktu rzeźnego.

Kierownik Katedry Hodowli Trzody Chlewnej, Opiekun wielosekcyjnego Koła Naukowego w Instytucie Hodowli i Technologii Produkcji Zwierzęcej, Kurator SKN Wydziału Zootechnicznego, Pełnomocnik Rektora ds. kół naukowych, Członek Rektorskiej Komisji ds. Oceny Działalności Studenckich Kół Naukowych, Członek rzeczoznawca Okręgowego Ośrodka Rzeczoznawców i Doradztwa SiTR we Wrocławiu, Przewodniczący jury ds. wyceny trzody chlewnej na Regionalnej Wystawie Zwierząt w Piotrowicach k. Chojnowa, w Krapkowicach i Bierkowicach k. Opola, Członek Komisji Hodowli Trzody Chlewnej przy Ministerstwie Rolnictwa oraz Zespołu PO6 KBN.

Za działalność naukowo-badawczą został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Ministra oraz wielokrotnie nagrodą Rektora. Odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz odznakami „Zasłużony dla Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, „Zasłużony dla Województwa Wrocławskiego i Miasta Wrocławia” oraz „Zasłużony dla Opolszczyzny”.

Wychowawca wielu pokoleń młodzieży, promotor prac doktorskich i magisterskich, autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

W naszej pamięci Pan Profesor pozostanie jako Człowiek mądry, prawy oraz pełen życzliwości i troski o ludzi i Uniwersytet.

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składają

Dziekan, Przewodniczący Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo